Puch gęsi

Puch gęsi

Pierzyny

Pierze i puch z gęsi i kaczek to najstarsze wypełniacze pierzyn, kołder i poduszek w naszych dziejach. Grube pierzyny najlepiej chroniły przed zimnem w słabo ogrzanych wiejskich chałupach i miejskich domostwach. Musiały być grube, bo pierze nie było specjalnie sortowane pod względem jakości.

 

Nowoczesna technologia

Dzisiaj istnieją zakłady zajmujące się przetwarzaniem pierza nowoczesną technologią i posiadające specjalistyczną aparaturę.

Proces zaczyna się od prania pierza w ekologicznych detergentach, następnie pierze jest sortowane w specjalnych wialniach aby oddzielić puch od pierza i powstają frakcje w zależności od składu procentowego samego puchu i drobnych lekkich piórek.

Produkt przechodzi następnie dokładne odpylanie w celu pozbycia się lotnych pyłków i otrzymuje się czysty ekologicznie produkt, który na bieżąco badany jest przez laboratorium producenta.

 

Antyalergiczność i odporność na roztocza

Tak przetworzony puch jest wolny od roztoczy i nie powoduje reakcji alergicznych.

Ze względu na wspaniałe właściwości izolacyjne, lekkość i sprężystość jest doskonałym wypełniaczem do kołder, a także śpiworów i odzieży wysoko cenionej przez alpinistów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl