Wełna alpaki

Dlaczego wełna alpak jest tak wyjątkowa?

Ojczyzna alpak - Andy

Ojczyzną alpak zwierząt są góry Andy w Ameryce Południowej (Peru, Boliwia, Chile). Żyją na wysokościach od 3.000 do 5.000 metrów, są podobne do lamy ale nieco mniejsze.

Przystosowane zarówno do tęgich mrozów, jak i ostrych promieni słonecznych, wytworzyły grubą warstwę najdelikatniejszej wełny na świecie.

Alpaki zostały udomowione kilka tysięcy lat temu, głównie dla pozyskiwania ich wełny, która zresztą została nazwana „złotem Inków”.

 

Antyalergiczność i odporność na roztocza

Wełna alpaki jest naturalnie antyalergiczna – w przeciwieństwie do wełny owczej, nie zawiera lanoliny, dzięki czemu nie trzeba używać żadnych środków chemicznych przy jej przetwarzaniu. Brak lanoliny sprawia również, że wełna alpaki nie przyciąga kurzu i jest wolna od roztoczy.

 

Ciepło i termoregulacja

Wełna alpaki jest sześciokrotnie cieplejsza niż wełna owcy. Posiada właściwości absorbowania wilgoci z ciała i uwalniania go w powietrze, utrzymując komfort śpiącego przez całą noc. Swoje termiczne właściwości zawdzięcza kieszonkom powietrznym, umieszczonym na całej długości włosa, które sprawiają że wełna jest lekka, oddychająca i jednocześnie ciepła.

 

Jakość i wytrzymałość

Wełna alpaki jest naturalnym lekkim, trwałym, jedwabistym oraz luksusowym włóknem. Runo którego używamy przy produkcji naszych kołder pochodzi od alpak hodowanych w Polsce. Wełna alpaki jest dużo bardziej odporna na rozciąganie niż włókna owcze.

 

Wełna oddychająca

Dodatkową wielką zaletą włókna z alpaki jest fakt że nie wchłania ono wilgoci i nie absorbuje potu śpiącej osoby. Wilgoć uwalniana jest przez kołdrę do powietrza w sypialni i kołdra jest „oddychająca”.

Roztocza lubią wilgotne środowisko, w związku z czym taka (sucha) lokalizacja szczególnie im nie odpowiada.

 

Wełna nie gryząca

Dzianiny z alpaki nie powodują podrażnienia skóry i mogą być noszone bezpośrednio na ciało, w przeciwieństwie do wełny owczej, która „gryzie”.

Zdrowy sen - zdrowy dzień

Statystyki podają, że przeciętnie człowiek przesypia 1/3 swojego życia. Warto więc zadbać o dobry komfort w jakim spędzimy te 30 lat odpoczywając i nabierając sił na pozostałe 2/3 aktywnego życia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl